Výpravy

 
 

V období prérijného života v táboroch, samotní indiáni mnohokrát v roku museli vykonávať aj výpravy. Či už to boli bojové, lovecké, lúpežné, poznávacie alebo s duchovným významom. V každom prípade si zo sebou kvôli ľahšiemu presunu mohli so sebou zobrať len to najnutnejšie a najpotrebnejšie.
Aby sme aj my mohli lepšie precítiť ich vnímanie na život, a spoznať indiánsku kultúru aj v náročnejších podmienkach, vykonávame obdobné výpravy aj v našich horách a planinách.
Chodíme po lesných a zvieracích chodníkoch, nenáhlime sa, potichu našľapujeme, tak aby nikto nevidel nás, ale aby my sme videli viac. Všetko vtedy vnímame akosi jasnejšie a zreteľnejšie: Teplo aj chlad našej babičky Zeme cez mokasíny, v nose je cítiť každý pach zvere a vôňu lesa, oči sa uprene dívajú na nádherné výhľady do dolín, uši počujú každý záchvev listov na stromoch, a srdce a myseľ sa z toho všetkého raduje.
Predpokladom na úspešné absolvovanie našej výpravy je dobrá výstroj (najmenej dvojo dobrých mokasín, teplé najlepšie kožené a kožušinové oblečenie a samozrejme teplé prikrývky na noc).
Aj mäsitou stravou sa snažíme približovať k ich podmienkam a jediná moderná vec, ktorú sme si odsúhlasili, že môže byť na výprave je fotoaparát.
A tak vďaka tomu, sa tu teraz môžeme s Vami podeliť o pár okamihov z našich výprav.

 
Veríme, že každým rokom bude našich výprav pribúdať, a bude pribúdať aj výpravochtivých ľudí.


 


Jesenná výprava
Slovenský raj
október 2005

 

Zimná výprava
Stolické vrchy
marec 2008

 

Zimná výprava
Volovské vrchy
december 2008

 

Letná výprava
Silická planina
júl
2009

 

Zimná výprava
Klenovský Vepor
marec
2010

 

Zimná
výprava
Muráň
december
2010


 

Zimná výprava
Fabova Hoľa
marec
2011

 
Jesenná
 výprava
september
Bachureň

2011
Jarna
výprava 2012 Tichý potok

jesenná výprava
poloniny
rabia skala
2012

 

jesenná výprava
vlcie hory
Cerhov november
2013

 

Zimnná výprava
Murán-Poludnica

2014